STOPKA: REMIŠOVEJ ODMIETANIE SPUTNIKA V JE DÔKAZOM OBLUDNEJ NEKOMPETENTNOSTI A ZAPREDANOSTI

TEXT: EXTRA PLUS FOTO: EXTRA PLUS/JANA BIROŠOVÁ

Roman Stopka: Ruská vakcína Sputnik V je dnes najlepšia z dostupných vakcín na preventívnu ochranu pred vírusmi skupiny Covid.

Švajčiarsko pozastavilo vydanie rozhodnutia o schválení vakcíny AstraZeneca. Žiada totiž viac informácií o jej účinnosti, ale aj o vedľajších účinkoch. V Nemecku občania hromadne rušili termíny na očkovanie touto vakcínou. Matovičova vláda ňou pritom zaočkovala slovenských učiteľov, a to napriek pochybnostiam Švajčiarov, Nemcov, Dánov či Nórov. Ministerka Veronika Remišová nemá námietky proti vakcíne AstraZeneca, ale odmieta sa vôbec „baviť“ o ruskej vakcíne Sputnik V, ktorou očkujú obyvateľov už v 29 krajinách sveta. Predsedníčka strany Za ľudí dokonca vyhlásila, že vakcína Sputnik V je geopolitická zbraň. Čo tým podľa vás sleduje?

Roman Stopka
predseda Práce slovenského národa (PSN)

Hrozivý je systém, ktorý umožnil, aby sa na vrcholové vládne posty dostali jedinci treťoradej kvality. Remišová nie je sama. Ona iba eskamotérsky zaklincovala postoj celej koalície, v ktorej nekompetentnosť prevyšuje hádam len bohorovné zneužívanie štátnej moci a povyšovanie sa nad záujmy občana i štátu. Ale je pozoruhodné, ako pripomenula aktuálnosť biblických výrokov... Blahoslavení chudobní duchom, lebo im patrí kráľovstvo... Ruská vakcína Sputnik V je dnes najlepšia z dostupných vakcín na preventívnu ochranu pred vírusmi skupiny Covid. Ignorovať jej ochranné hodnoty len preto, že vládni funkcionári patria do iného politického chlieva a robiť z nej nejakú „geopolitickú“ zbraň, je dôkaz arogantného pohŕdania prirodzenou potrebou občana byť zdravý. Je to dôkaz politického pandrláctva a neschopnosti zastupovať národné záujmy.

Je to dôkaz obludnej nekompetentnosti riadiť štát ako aj absolútnej zapredanosti „našich“ vládnych predstaviteľov. Práve na takýchto prípadoch musí aj povrchný volič spozorovať, aký nebezpečný je vo voľbách výber na základe ľúbivých fráz a rozhodovanie sa v romantickej dôverčivosti. Táto romantická dôverčivosť v konečnom dôsledku spôsobila, že zdravie občana je už rok rukojemníkom politických tárajov. V obecnom ponímaní súvislostí môže vidieť aj neznalý pozorovateľ ako sa svetový obchod politizuje. Od blokády plynovodu Nord Stream 2, manipulácie s cenami ropy a nosičov energie vôbec, sa svetové finančné kruhy a ich slúžtičky prepracovali už k tomu najcennejšiemu, masovému ohrozovaniu ľudského zdravia. Východisko máme zreteľné. ...Zastavme ich bratia...

Text pôvodne vyšiel v mesačníku Extra plus 3/2021,  
www.extraplus.sk

 


Múdri nech nás učia!
Svätí nech sa za nás modlia!
Prezieraví nech nás vedú!

Sv. Bernard
Keď príde Tvojho pokušenia chvíľa, že by si mohol priehrštiami brať, i keby tma Ti každú stopu skryla, Ty musíš brat môj, čisté ruky mať!

Mária Rázusová-Martáková
„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Jonáš Záborský