VLÁDA BEZ SEBAREFLEXIE

TEXT: EXTRA PLUS FOTO: EXTRA PLUS/JANA BIROŠOVÁ

Roman Stopka: Doterajšie spôsoby a výsledky Matovičovho vládnutia dokazujú, že ten kazisvet musí z riadenia štátu preč, lebo nám rozbije aj poslednú kolobežku.

Vláda SR pod vedením Igora Matoviča deväť mesiacov pôsobí deštrukčne a štát sa nachádza v morálnom i ekonomickom rozklade. Dokedy dokáže občan čeliť tomuto marazmu, k čomu toto nevládnutie dospeje a kto dokáže postaviť republiku opäť na nohy?

Roman Stopka
predseda Práce slovenského národa (PSN)

Sme unikát svetových dejín demokracie, pretože prostredníctvom slobodných volieb sme sa prepracovali k diktatúre nekompetentnosti. Náš občan následkom vyvolávaného stavu zatiaľ čeliť nemusí. To príde neskôr. Občan len trpezlivo znáša bezduché maniere zlomyseľných tiežpolitikov. Skutočné hrozby si väčšinou ani neuvedomuje, tobôž, keď si to svojou voľbou zavinil sám. Príliš sa spolieha na dávnou skúsenosťou získanú predstavu, že na vrcholových mocenských, reprezentačných a zákonodarných funkciách štátu by mali byť zodpovedné, charakterné a vzdelané osobnosti, presadzujúce záujem a potreby občana i štátu. Žiaľ, túto skúsenosť treba, s ohľadom na tohtoročné februárové voľby, revidovať. Ich následkom vysoké posty dnes zastávajú egoistické, rozmaznané, ľahtikárske bábky v rukách povýšeneckých zahraničných maniakov. Je na podivenie, že túžba po moci členov koalície je taká bezhraničná, že stratili schopnosť sebareflexie. Už dávno mali vnútri koalície reagovať na nekompetentnosť svojich predstaviteľov. To, čo predvádzajú, otvorene dokazuje ich neochotu pracovať na prospech slovenského národa, SR a všetkých jej občanov. Ale dajme emócie na stranu, pretože tie by nás doviedli len z blata do kaluže. Doterajšie spôsoby a výsledky Matovičovho vládnutia dokazujú, že ten kazisvet musí z riadenia štátu preč, lebo nám rozbije aj poslednú kolobežku. Všetky politické sily v SR vrátane psychicky zdravých poslancov NR SR a racionálne uvažujúcich politicky vplyvných jedincov by sa mali zjednotiť a odpratať z výkonnej štátnej moci nekompetentných jedincov zneužívajúcich moc na škodu štátu i občana.

Text pôvodne vyšiel v mesačníku Extra plus 12/2020,  
www.extraplus.sk

 


Múdri nech nás učia!
Svätí nech sa za nás modlia!
Prezieraví nech nás vedú!

Sv. Bernard
Keď príde Tvojho pokušenia chvíľa, že by si mohol priehrštiami brať, i keby tma Ti každú stopu skryla, Ty musíš brat môj, čisté ruky mať!

Mária Rázusová-Martáková
„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Jonáš Záborský