steps to make professional websites

STOPKA: MAĎARSKÝ ÚTOK NA ÚZEMNÚ CELISTVOSŤ SR

TEXT: EXTRA PLUS FOTO: EXTRA PLUS/JANA BIROŠOVÁ

Roman Stopka, predseda PSN: Poľsko si vybralo cestu obrannú a odmietlo nadradenosť zákonov EÚ voči poľským. Maďari zas cestu útočnú a skupujú cennosti u svojich susedov. Skupovanie spájajú s tvorbou podmienok na revíziu Trianonskej zmluvy a naši „štátnici“ im kvôli svojej osobnej hlúposti a naivite servilne pomáhajú.

Maďari si svoje územie a nedotknuteľnosť hraníc strážia ako oko v hlave. Zem je pre nich posvätná, považovaná za národné dedičstvo a cudzinec takmer nemá šancu nakupovať na ich území poľnohospodársku pôdu. Ako teda možno vnímať činnosť maďarskej vlády, ktorá vyčlenila viac ako 400 miliónov eur na skupovanie tisícok hektárov ornej pôdy, ale aj nehnuteľností na území cudzích (susedných) štátov? (Hoci pod tlakom slovenskej opozičnej strany Smer-SD toto uznesenie Orbánova vláda zatiaľ pozastavila.)Roman Stopka
predseda Práce slovenského národa (PSN)

Jednoznačne ide o agresiu z maďarskej strany proti územnej celistvosti Slovenskej republiky. Vo všeobecnosti je to podobné voči všetkým štátom susediacim s Maďarskom. Má sa to však zdať, len ako ekonomicko-obchodný proces využívajúci zákonné normy Európskej únie. Poľsko si vybralo cestu obrannú a odmietlo nadradenosť zákonov EÚ voči poľským. Maďari zas cestu útočnú a skupujú cennosti u svojich susedov. Skupovanie spájajú s tvorbou podmienok na revíziu Trianonskej zmluvy a naši „štátnici“ im kvôli svojej osobnej hlúposti a naivite servilne pomáhajú. Nechválim maďarskú vládu. Naopak, chcem, aby ostro vynikla už roky trvajúca nekompetentnosť našich politikov. To oni, v tupej servilnosti voči EÚ formujú podmienky na úspešnú, dokonca stavom zákonov podloženú, agresivitu Maďarska proti územnej celistvosti Slovenskej republiky. Lenže Maďarsko nie je jediné, ktoré si robí zálusk na slovenskú pôdu, lesy, zdroje pitnej i liečivej vody a ďalšie surovinové a energetické zdroje. V našom zornom poli by mali byť povedzme aj takí Nemci, Rakúšania, Švajčiari, Francúzi, Taliani. Sústredenie sa len na Orbánovu vládu je nedostatočné, pretože iba zatieni lúpežný, náš štát deštruujúci postup ostatných. 

Text pôvodne vyšiel v mesačníku Extra plus 11/2021,  
www.extraplus.sk

 


Múdri nech nás učia!
Svätí nech sa za nás modlia!
Prezieraví nech nás vedú!

Sv. Bernard
Keď príde Tvojho pokušenia chvíľa, že by si mohol priehrštiami brať, i keby tma Ti každú stopu skryla, Ty musíš brat môj, čisté ruky mať!

Mária Rázusová-Martáková
„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Jonáš Záborský