steps to make professional websites

ROMAN STOPKA: MDŽ - NAJVÄČŠÍ SVIATOK PRACUJÚCEJ ŽENY

TEXT: EXTRA PLUS FOTO: EXTRA PLUS/JANA BIROŠOVÁ

Roman Stopka, predseda PSN: Na Slovensku médiá oslavy MDŽ, ale aj sviatku práce dehonestujú a označujú ho za komunistický prežitok.

V prvé marcové dni oslavujú ženy nielen u nás na Slovensku, ale aj vo svete svoj veľký sviatok - Medzinárodný deň žien. Celý svet v tento deň oslavuje ženu, ktorej poslaním je udržať rod, rodinu a národ. Korene MDŽ siahajú do rokov 1857 a 1911, keď robotníčky v textilných závodoch v New Yorku protestovali proti zlým pracovným podmienkam. Mimoriadnou sa stala udalosť, keď 25. marca 1911 skupina robotníčok, demonštrujúca v newyorskej textilke, zahynula pri požiari. Nepodarilo sa im uniknúť včas, lebo boli zatvorené dvere. Preto, aby robotníčky nevychádzali von pred koncom pracovného času. Organizácia Spojených národov v roku 1977 rozhodla, že Medzinárodný deň žien, ktorý pripadá na 8. marca, bude oficiálnym sviatkom. OSN prvýkrát slávila MDŽ  počas Medzinárodného roku žien v roku 1975. 

Na Slovensku médiá oslavy MDŽ, ale aj sviatku práce dehonestujú a označujú ho za komunistický prežitok, neuvedomujúc si jeho pôvod, či význam slova práca, ktorou sa zatiaľ stále živí väčšina obyvateľov tejto planéty. Na Slovensku pôsobí politická strana s názvom Práca slovenského národa (PSN), ktorá má vo svojom programe pevne zakotvené hodnoty spájajúce sa práve s poctivo pracujúcimi ľuďmi.

A práve pri tejto príležitosti si dovoľuje zablahoželať našim ženám aj predseda politickej strany Práca slovenského národa (PSN) Roman Stopka. „Ďakujem našim ženám za ich pracovitosť i obetavosť. Veľká vďaka im patrí aj za úlohu matiek, ktoré udržiavajú teplo rodinného krbu, pretože dokážu prísť z práce domov a neváhajú nastúpiť do ďalšej práce, ktorou je chod domácnosti. Ďakujeme Vám milé dámy, vzdávam Vám v mene našej politickej strany PSN rešpekt a úctu“ uviedol líder politickej strany Práca slovenského národa (PSN) Roman Stopka.


 


Múdri nech nás učia!
Svätí nech sa za nás modlia!
Prezieraví nech nás vedú!

Sv. Bernard
Keď príde Tvojho pokušenia chvíľa, že by si mohol priehrštiami brať, i keby tma Ti každú stopu skryla, Ty musíš brat môj, čisté ruky mať!

Mária Rázusová-Martáková
„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Jonáš Záborský