STOPKA: VLÁDU TREBA ODSTAVIŤ OD ŠTÁTNEJ MOCI
TEXT: EXTRA PLUS FOTO: JANA BIROŠOVÁ

Predseda PSN Roman Stopka pre Extra plus: Zdražovaniu možno predísť systémovými opatreniami, pretože ide o následok nekompetentných, riadiacich hospodárskych postupov vedenia celej EÚ pod maskou kovidovskej pandémie.

Občania SR zažívajú najdrastickejšie zdražovanie za posledných 17 rokov. Vlády Maďarska a Poľska začali s opatreniami takmer okamžite, slovenská vláda sa len nečinne prizerá na stav, ktorý predpokladá, že priemernú rodinu bude ročne stáť zhruba 1 300 eur. Aké navrhujete riešenie na zastavenie dvíhania cien?

Produkčné kapacity spoločnosti i zdrojová základňa prevyšujú dopyt po tovare. Zdražovaniu možno predísť systémovými opatreniami, pretože ide o následok nekompetentných, riadiacich hospodárskych postupov vedenia celej EÚ pod maskou kovidovskej pandémie. Tomu všetkému bol daný voľný prístup do vnútra Slovenskej republiky tým, že naši štátni predstavitelia sa ľahostajne stavali k otázkam zvrchovanosti a suverenity SR a slaboducho rozdávali, čo nevytvorili. Nesmieme zabúdať ani na „konštruktívny“ vplyv masmédií, ktoré pokojne ignorujú fakt, že na území Slovenska sú platy a dôchodky oproti nosným štátom EÚ beztak 3x menšie, zato ceny tovaru máme vyššie než európske, pri podstatne horšej kvalite, a povýšili to na európsky štandard. Navyše tu máme nespôsobilosť dnešnej vlády riadiť štát. Svedčí o tom aj jej doterajšia nečinnosť. Žiadna rada im nepomôže zlepšiť stav v štáte. Každú dobrú myšlienku zneužijú tak, ako to urobili vo volebnej kampani, keď sa zmocňovali cudzích programov len preto, že sa im javili pre verejnosť lákavé a pre nich tým propagačne výhodné. Ľudia sklamaní postupmi predošlej vlády uverili a dali im štátnu moc. Ich koalícia je dodnes presvedčená, že sľuby nič nestoja, a tak ich rozdávajú dôverčivým a naivným občanom ďalej. Dávať im rady nemá zmysel. Vedomosť im poskytnutá bude skompromitovaná ich neochotou uskutočniť ju až natoľko, že prejde do zoznamu nerealizovateľných utópií. Sú ochotní robiť len to, čo im udrží moc. Na takú zostavu je jediný liek. Odstaviť od štátnej moci a nahradiť politikmi ochotnými konať na prospech občanov, štátu a nie nejakej cudziny.


 


Múdri nech nás učia!
Svätí nech sa za nás modlia!
Prezieraví nech nás vedú!

Sv. Bernard
Keď príde Tvojho pokušenia chvíľa, že by si mohol priehrštiami brať, i keby tma Ti každú stopu skryla, Ty musíš brat môj, čisté ruky mať!

Mária Rázusová-Martáková
„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Jonáš Záborský