STOPKA: ZMLUVA S AMERIČANMI UTIAHNE OBOJOK NA KRKU NEZÁVISLOSTI SLOVENSKA

TEXT: EXTRA PLUS FOTO: EXTRA PLUS/JANA BIROŠOVÁ

Roman Stopka: Diskutovaná zmluva znamená pre SR ďalšiu stratu zo zvrchovanosti a suverenity. Hrubšie vyjadrené, ďalšie utiahnutie psieho obojka na krku nezávislosti Slovenska.

Poslanci NR SR odmietli ústavné zakotvenie ochrany tradičného modelu rodiny, v ktorej môžu vychovávať deti a mať rodičovské práva výlučne páry opačného pohlavia. Navrhovatelia chceli zároveň zakotviť nemennosť pohlavia človeka, určeného pri jeho narodení. Ako vnímate toto odmietnutie Matovičovej koalície ústavne chrániť prirodzený zväzok ženy a muža?

Roman Stopka
predseda Práce slovenského národa (PSN)

Minister obrany Jaroslav Naď a minister zahraničných vecí Ivan Korčok uviedli, že Slovensko a USA by mali podpísať medzivládnu dohodu o obrannej spolupráci, ktorú schválila Vláda SR v stredu 12. januára 2022. Dohoda upravuje právny rámec pre posilnené partnerstvo a spoluprácu Slovenska s USA. Slovensko viedlo rokovania o obrannej spolupráci s USA od roku 2018. V predošlej vláde ju blokovala SNS, dnes sa ukazuje, že Hegerova vláda nemá pri podpise žiadnu prekážku. Čo to podľa vás bude znamenať pre SR?

Potreba brániť územie SR proti agresii Ruska neexistuje. Nevznikne dovtedy, kým sa u nás neusadia štruktúry USA pôsobiace proti Rusku. Pravda je taká, že kvôli Slovensku na USA nikto útočiť nebude. Žiadnymi zbraňami. Opak je pravdou. USA si chystajú u nás útočné pozície proti Rusku a v dôsledku toho môže SR schytať pár atómových kopancov. Ich hrôzy sú zmieneným osobám ľahostajné. Do Moskvy je bližšie zo Sliača ako z Washingtonu, ale aj z predsunutých palebných stanovísk ruských krídlatých rakiet bude veľmi blízko na Sliač, do Malaciek či na ďalšie objekty, do ktorých sa Američania napchajú.

Autorita NATO sa rozpadá, jeho riadenie je pomalé, viac reklamné ako funkčné. Prostredníctvom dvojstranných zmlúv USA nahrádzajú rúcajúce sa NATO. Vytvárajú súvislý pás vazalských štátov od Baltského po Čierne more, ktorým na súši a vo vzduchu chcú oddeliť Rusko od západnej Európy, a tak znemožniť ich spoločný hospodársky rast. Partnerstvo, či spolupráca vo vojenskej oblasti sú vždy smerované proti niekomu, nie sú bezcieľne. Ak je tu niekto v núdzi a pred svetom to nechce priznať, tak sú to USA, pre svoju snahu podrobiť si celú zemeguľu. Diskutovaná zmluva znamená pre SR ďalšiu stratu zo zvrchovanosti a suverenity. Hrubšie vyjadrené, ďalšie utiahnutie psieho obojka na krku nezávislosti Slovenska. Politici na čele nášho štátu nie sú naši, ale proti nám. Výroky Korčoka, Naďa či pôvodcu celého Lajčáka sú len trestuhodným balamutením verejnosti frázami, ktoré nezodpovedajú ani pravde, ani záujmom SR a jej občanov. Koľko hnusu ešte vyrobí spolok týchto psychopatov na čele štátu, než sa rozsype?
Text pôvodne vyšiel v mesačníku Extra plus 1/2022,  
www.extraplus.sk

 


Múdri nech nás učia!
Svätí nech sa za nás modlia!
Prezieraví nech nás vedú!

Sv. Bernard
Keď príde Tvojho pokušenia chvíľa, že by si mohol priehrštiami brať, i keby tma Ti každú stopu skryla, Ty musíš brat môj, čisté ruky mať!

Mária Rázusová-Martáková
„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Jonáš Záborský