PREZIDENTKA SLÚŽI ZAHRANIČNÝM MECENÁŠOM

TEXT: EXTRA PLUS FOTO: EXTRA PLUS/JANA BIROŠOVÁ

Roman Stopka: Zuzana Čaputová, nateraz úradujúca v kresle prezidenta Slovenskej republiky, svojím prenesením zodpovednosti na Ústavný súd SR jasne dokázala, že nemá IQ ani charakter na to, aby rešpektovala vôľu vyše pol milióna občanov.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa po prepočítaní podpisov občanov za vypísanie referenda o skrátení volebného obdobia obrátila na Ústavný súd SR so žiadosťou o prekontrolovanie jeho obsahovej stránky. Tvrdí, že to urobila preto, lebo sa právne názory na referendum rôznia a nie je jasné, že ak by sa rozhodlo o predčasných voľbách, ako to bude celé prebiehať. Zároveň hlava štátu uvádza, že pokiaľ sa tieto nejasnosti včas nezodpovedajú, môže byť toto referendum napadnuté a neplatné. Považujete toto za správne, veríte v úspech referenda?

Roman Stopka
predseda Práce slovenského národa (PSN)

Najbližší dosah jej slov nie je namierený len na SR, ale hlavne na emancipačné snahy pronárodných politikov vo V4 aj ďalších z bývalého východného bloku či Zuzana Čaputová, nateraz úradujúca v kresle prezidenta Slovenskej republiky, svojím prenesením zodpovednosti na Ústavný súd SR jasne dokázala, že nemá IQ ani charakter na to, aby rešpektovala vôľu vyše pol milióna občanov. Očividne má strach a len hľadá, ako zamiesť pod koberec ľudské prebudenie. Staré porekadlo hovorí: Kto chce, hľadá spôsoby. Kto nechce, hľadá výhovorky. Je ľahké odhaliť motív i ciele konania Zuzany Čaputovej. Veď jej volebné víťazstvo má pôvod v aktivitách rovnakej ambasády ako aj víťazstvo Igora Matoviča. Ona bude chrániť výsledky volieb zubami-nechtami, lebo neslúži občanom SR, od ktorých pochádza všetka moc, ale svojim zahraničným mecenášom. Svoje odôvodnenia však výrečnosťou zabalí do lásky k národu a vraj „opatrnosti a predvídavosti“. Tým, ako vždy, oklame dôverčivých, naivných a hlupákov. Občan Slovenskej republiky dostáva lekciu za lekciou, aby na vlastnej koži pocítil, koľké škody, ľuďom i štátu, prináša ľahkovážny prístup k voľbám. Ale pozor, pre niektorých je jej chytráčenie len príležitosť robiť krik a opakovane sa drať k osobnej moci a prospechu. Diabol si s pôžitkom nasadzuje anjelskú tvár a až čas opäť ukáže dôverčivým, že je to zradca, len v inej podobe.

Text pôvodne vyšiel v mesačníku Extra plus 7/2021,  
www.extraplus.sk

 


Múdri nech nás učia!
Svätí nech sa za nás modlia!
Prezieraví nech nás vedú!

Sv. Bernard
Keď príde Tvojho pokušenia chvíľa, že by si mohol priehrštiami brať, i keby tma Ti každú stopu skryla, Ty musíš brat môj, čisté ruky mať!

Mária Rázusová-Martáková
„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Jonáš Záborský