VOLEBNÝ BOJ V POSLEDNEJ FÁZE  
TEXT: PSN FOTO: JANA BIROŠOVÁ

Maratón predvolebných televíznych diskusií práve odštartoval

Slovensko čakajú v sobotu 29. februára 2020 parlamentné voľby, ktoré rozhodnú o ďalšom smerovaní Slovenskej republiky na najbližšie štyri roky. Televízia Markíza pri tejto príležitosti odštartovala sériu piatich predvolebných diskusných relácií, v ktorých postupne dostanú priestor zástupcovia všetkých 25 kandidujúcich politických subjektov.

V prvej diskusii, ktorú TV Markíza odvysielala 15. februára ráno o 10:15 h sa stretli zástupcovia strán 99 % - občiansky hlas, Hlas pravice, Slovenské hnutie obrody, Slovenská liga, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku a Práca slovenského národa. 

Pozvanie do diskusie pod taktovkou moderátorky Gabriely Kajtárovej prijali Pavel Weiss (99%), Ondrej Matej (HP)a, Robert Švec (SHO), Roman Ruhig (SL), Jozef Sásik (SĽSAH) a Emil Vestenický (PSN). 

Ak ste nemali možnosť sledovať diskusiu naživo môžete si ju pozrieť v priloženom linku. Gabriela Kajtárová bola na svojich hostí veľmi dobre pripravená a doslova nenechala v prvom kole otázok na diskutéroch nitku suchú. V ďalšej fáze sa už viac sústredila na otázky vyplývajúce z programových téz jednotlivých politických strán. 

https://videoarchiv.markiza.sk/video/volebne-diskusie/epizoda/27263-volby-2020

https://www.tvnoviny.sk/volby-2020/1989572_male-strany-s-velkymi-planmi-pozrite-si-zostrih-toho-najlepsieho-z-prvej-debaty
Sériu diskusií pre televíznych divákov a voličov pripravila aj TV JOJ. V diskusii sa venovali volebným prieskumom, oblasti zdravotníctva, školstva, bezpečnosti, spravodlivosti, obrane SR, otázkam súvisiacich s armádou SR ale aj extrémizmu. V závere relácii dostal každý diskutujúci možnosť priniesť občanom predvolebné posolstvo. 


Celú reláciu si môžete pozrieť v priloženom linku:

https://videoportal.joj.sk/na-hrane/epizoda/77295-na-hrane-volby-2020
RTVS zatiaľ nepriniesla volebné diskusie, ale rozhovory s predstaviteľmi jednotlivých politických strán.

Rozhovory si môžete pozrieť v priloženom linku:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15405/214630


 


Múdri nech nás učia!
Svätí nech sa za nás modlia!
Prezieraví nech nás vedú!

Sv. Bernard
Keď príde Tvojho pokušenia chvíľa, že by si mohol priehrštiami brať, i keby tma Ti každú stopu skryla, Ty musíš brat môj, čisté ruky mať!

Mária Rázusová-Martáková
„Prečo sa ten slovenský ľud každého tak bojí? Doja si ho sťa kravičku a on ticho stojí! Ľudia idú ako ovce, kam ich baran vedie a ku stolu chodia vtedy, keď je po obede. Vyvolia si za vyslanca, koho im rozkážu a keď majú raz ruky voľné, sami si ich zviažu. Či to tak má byť naveky? Niet Slovákom rady? Kto si sám nevie byť pánom, nedočká sa vlády!“

Jonáš Záborský